Richard Branson na swoim blogu przekonuje, że energia z atomu jest niezbędna, aby nie dopuścić do katastrofalnych zmian klimatycznych.

– Całkowicie popieram rozwój odnawialnych źródeł energii  (…). Jestem jednak realistą. Musimy rozwijać energetykę jądrową tak samo jak słoneczną, wiatrową czy biopaliwa – napisał na swoim blogu Richard Branson, założyciel i właściciel Virgin, koncernu w skład którego wchodzą m.in. linie lotnicze, biura podróży i operatorzy telefonii komórkowej.

Bezpośrednim impulsem do wypowiedzi Bransona były ataki na czterech wybitnych klimatologów, autorów listu otwartego do organizacji ekologicznych, w którym wezwali oni do odrzucenia dogmatycznego sprzeciwu tych organizacji wobec energetyki jądrowej. (O liście pisaliśmy w listopadzie. Więcej: http://swiadomieoatomie.pl/aktualnosci/aktualnosci-ze-swiata/112013/klimatolodzy-wzywaja%2c-aby-spojrzec-na-atom-bez-uprzedzen.html). Na swoim blogu Branson poparł stanowisko autorów listu i podkreślił, że bez rozwoju energii jądrowej świat nie będzie w stanie powstrzymać wzrostu emisji dwutlenku węgla i związanego z nimi ocieplenia klimatu.

To nie pierwsza wypowiedź Richarda Bransona na ten temat. W lipcu 2012 r. napisał list do Baracka Obamy wzywając go do większego zaangażowania amerykańskiej administracji w rozwój nowych technologii jądrowych. Branson jest również producentem filmu dokumentalnego „Obietnica Pandory” na temat szans, jakie niosą ze sobą technologie jądrowe, na zaspokojenie potrzeb energetycznych ludzkości i ochronę klimatu naszej planety (o filmie pisaliśmy w lipcu. Więcej: http://swiadomieoatomie.pl/aktualnosci/aktualnosci-ze-swiata/072013/energetyka-jadrowa-dlaczego-ekolodzy-sa-za.html).

Pełna treść wpisu na blogu Richarda Bransona: http://www.virgin.com/richard-branson/the-future-of-energy.

Share on FacebookTweet about this on TwitterGoogle+Print this page