Grupa PGE
Szwajcarzy za energetyką jądrową

W Szwajcarii energetyka jądrowa dostarcza 38 proc. energii elektrycznej. W niedzielę, 27 listopada ludność tego państwa wypowiedziała się w ogólnokrajowym referendum przeciwko zgłoszonej przez partię Zielonych propozycji ustalenia harmonogramu wygaszania elektrowni jądrowych.

EKES wzywa Europę do weryfikacji strategii jądrowej

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) – organ konsultacyjny UE – wezwał Komisję Europejską do przyjęcia „bardziej kompleksowej” strategii dotyczącej energetyki jądrowej. Zdaniem EKES Komisja powinna podkreślać korzyści związane z tą technologią.

Belgia potrzebuje energetyki jądrowej i OZE

Według najnowszego raportu PWC Enterprise Advisory Belgia osiągnie cele klimatyczne zapewniając długoterminową stabilność cen energii elektrycznej oraz bezpieczeństwo dostaw pod warunkiem, że jej miks energetyczny będzie obejmował energetykę jądrową i OZE.

Energia z Watts Bar 2 trafiła do sieci

Pierwszy od 20 lat, nowy reaktor jądrowy w USA, Watts Bar 2, rozpoczął sprzedaż energii do sieci – ogłosiła wczoraj Tennessee Valley Authority (TVA) odpowiedzialna za jego budowę i eksploatację.

Pytania

Zapraszamy do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uwagami z redakcją portalu swiadomieoatomie.pl. Prosimy o przesyłanie pytań na adres redakcja@swiadomieoatomie.pl. Gwarantujemy, że żadne Państwa pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.
Subskrybcja

Powyższa wiadomość nie jest informacją handlową, wysyłana jest do odbiorców newslettera. Jeśli nie życzą sobie Państwo otrzymywać newslettera od redakcji swiadomieoatomie.pl, prosimy o kliknięcie w link rezygnacji TUTAJ .