„Dzień z Atomem dla Nauki” to nazwa cyklu spotkań ze studentami, których celem jest poszerzanie wiedzy nt. energetyki jądrowej w środowisku akademickim. Podczas tych najbardziej energetycznych dni w roku na uczelniach wyższych studenci mogą m.in. sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianej energetyki jądrowej oraz wziąć udział w pokazach i eksperymentach naukowych. „Dzień z Atomem dla Nauki” to także okazja do spotkania i rozmowy z ekspertami oraz udziału w otwartych, popularnonaukowych wykładach i pokazach filmowych. W 2015 roku odbędzie się dziesięć tego typu spotkań w najważniejszych ośrodkach akademickich w całej Polsce.

W maju 2015 roku zakończył się pierwszy etap projektu, w ramach którego odbyły się cztery spotkania ze studentami uczelni wyższych w Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i Łodzi. Podczas otwartych wykładów popularnonaukowych prowadzonych przez dr. Macieja Trzebińskiego oraz dr Annę Mietlarek-Kropidłowską studenci mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat fizyki i energii jądrowej, dowiedzieć się więcej o idei prosumenta, ale także posłuchać cennych wskazówek dotyczących rozwoju kariery naukowca.


Na kampusach odbyły się również projekcje filmu „Obietnica Pandory” oraz interaktywne pokazy i eksperymenty pt. „Niewidzialne promieniowanie”. W ciągu dnia można było również odwiedzić interaktywne stoisko informacyjno-dydaktyczne i sprawdzić swoją wiedzę na temat energetyki jądrowej w mini-konkursie z nagrodami.

Kolejne spotkania z cyklu „Dzień z Atomem dla Nauki” odbędą się już w październiku. Zachęcamy także do odwiedzenia strony wydarzenia na Facebooku.