text1

„Obietnica Pandory”, w reżyserii Roberta Stone’a to nieszablonowa opowieść o procesie kształtowania się przekonań, która wprowadza widzów w trwającą obecnie debatę społeczną na temat znaczenia energii jądrowej. Dokument przedstawia osobiste historie znanych działaczy ekologicznych, którzy zmienili swoje stanowisko wobec energetyki jądrowej. Reżyser zabiera widza w podróż, analizując fakty i mity związane z tym sposobem wytwarzania energii oraz śledząc ewolucję poglądów głównych bohaterów. W ramach programu „Świadomie o atomie” dokument po raz pierwszy przedstawiony został polskiej publiczności.

19 lutego 2015 r. w warszawskim Kinie Muranów odbyła się uroczysta premiera filmu. W wydarzeniu wziął udział Robert Stone który opowiedział widzom o kulisach pracy nad obrazem i przedstawił własne spojrzenie na temat energetyki jądrowej.

 

 

Dokument trafił na ekrany wybranych kin studyjnych w Polsce, w ramach serii pokazów otwartych.Z myślą o mieszkańcach gmin lokalizacyjnych – Gniewina, Krokowej i Choczewa zorganizowano także bezpłatne projekcje filmu w Centrum Kultury w Gniewinie.

„Obietnca Pandory” prezentowana była również podczas „Dni z Atomem Dla Nauki” – cyklu spotkań ze studentami, których celem jest poszerzanie wiedzy nt. energetyki jądrowej w środowisku akademickim.

Realizacja znalazła się w programie kluczowych festiwali filmowych w Polsce, m.in. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS i Festiwalu Transatlantyk w Poznaniu. 10 czerwca 2015 r. na antenie TVP 1 dokument Robera Stone’a miał swoją premierę telewizyjną.

Świadomie o atomie
pgeej_swiadomieoatomie_site