Wg badań Forum Nucleaire, 58 procent Belgów opowiada się za utrzymaniem energetyki jądrowej w miksie energetycznym kraju.

Badania pokazały że 49 procent Belgów jest pozytywnie nastawionych do energetyki jądrowej. Neutralnie na ten temat wypowiada się 15 procent.

Wg badań przeprowadzonych przez Forum Nucleaire, 58 procent Belgów opowiada się za utrzymaniem energetyki jądrowej w miksie energetycznym kraju, ale 62 procent wolałaby zredukować jej udział.

Co istotne, badania Forum Nucleaire wskazują że 76 procent Belgów popiera  dalsze wytwarzanie energii jądrowej, a 40 procent będzie popierać budowę nowych elektrowni jądrowych, ale pod warunkiem, że zostanie zagwarantowane bezpieczeństwo  i właściwe zarządzanie odpadami nuklearnymi.

69 procent ankietowanych przyznało że zdaje sobie sprawę trudno będzie znaleźć alternatywne źródło energii dla energetyki jądrowej. W opinii 74 procent badanych wycofanie energii jądrowej będzie wiązało się ze wzrostem cen energii.

Ponad 60 procent respondentów uważa, że energia jądrowa ma wpływ na niezależność energetyczną Belgii, gospodarki oraz dostępność energii.

Energetyka jądrowa w Belgii stanowi 55 % wytwarzanej energii. Zgodnie z zapowiedziami belgijskiego rządu wycofywanie energii jądrowej ma się rozpocząć w 2015 roku.

Badanie zostało przeprowadzone przez TNS Media od reprezentatywnej próbie 1000 respondentów w grudniu 2011 roku.

Żródło: http://www.nucnet.org/